EN HR
  • Natjecanje studentskog filma 1 (Animafest Zagreb)

    Sinopsis

    'Pronađen cvijet!'

    'Lou Pantaï'

    'Moj kozlić'

    'Kombinirani materijali'

    'Filmflam'

    'Hrana za smirenje'

    'Drukčiji'

    'Astralna'

    'Treptaji'

    'Čežnja'

    'Pismo mojoj izmišljenoj ljubavi'

    Više informacija o filmovima na linku.

  • Horor 1 - Memento mori

    Sinopsis

    Ovaj blok kratkometražnih filmova sastoji se od naslova: Silly Symphonies – Ples kostura (Walt Disney), Harpija (Raoul Servais), Vincent (Tim Burton), The Sandman (Paul Berry), Smrt i majka (Ruth Lingford), Bingo (Chris Landreth, Nervozni život kozmosa (Piotr Dumala), Ulica krokodila (Quay Brothers).

    Više informacija o filmovima na linku.

  • Horor 2 - Jeza u vašoj glavi

    15:30, Velika dvorana

    Sinopsis

    Ovaj blok kratkometražnih filmova sastoji se od naslova: Smiješak (Noam Abta, Yuval Markovich), Pupa (John JH Lee), Splintertime (Rosto), Babun (Einar Baldvin), Noć Naporitana (Yusuke Sakamoto), Podstanar (Jason Carpenter), Pas (Suzie Templeton), Promjena raspoloženja (Pieter Coudyzer), Username 666 (PiroPito), Odsustvo Eddyja Tablea (Rune Spaans).

    Više informacija o filmovima na linku.

    Velika dvorana
    8.6. Petak, 15:30

  • Kratki 5 - Veliko natjecanje (Animafest Zagreb)

    17:30, Velika dvorana

    Sinopsis

    Ovaj blok kratkometražnih filmova sastoji se od naslova: Električarov dan (Vladimir Leschiov), Bitka kod San Romana (Georges Schwizgebel), Gosp. Jelen (Mojtaba Mousavi), III (Marta Pajek), Životinjski porivi (David Fine, Alison Snowden), Muha u restoranu (Xu An, Xi Chen), i Ljubavnici poput nas (Dotan Moreno).

    Više informacija o filmovima na linku.

    Velika dvorana
    8.6. Petak, 17:30

  • Kratki 6 - Veliko natjecanje (Animafest Zagreb)

    20:00, Velika dvorana

    Sinopsis

    Ovaj blok kratkometražnih filmova sastoji se od naslova: Zečja krv (Sarina Nihei), Plahi div (Laurène Braibant), 32-Rbit (Victor Orozco Ramirez), Kukavica (Aline Höchli), Kutija (Dušan Kastelic), Maria i 7 patuljaka (Riho Unt), Igra skrivača (Abhishek Verma), i Pet godina nakon rata (Samuel Albaric, Ulysse Lefort, Martin Wiklund).

    Više informacija o filmovima na linku.

    Velika dvorana
    8.6. Petak, 20:00

  • Kakav veličanstveni kolač!

    22:00, Velika dvorana

    Info

    Redatelj: Emma De Swaef, Marc James Roels
    Scenarist: Emma De Swaef, Marc James Roels
    Produkcijska kuća: Beast Animation; Pedri Animation; Vivement Lundi!

    Zemlja: Belgija, Francuska, Nizozemska
    Godina: 2018.
    Trajanje: 44'

    Sinopsis

    Omnibus čija se radnja zbiva u kolonijalnoj Africi krajem 19. stoljeća donosi priču o pet različitih likova: uznemirenom kralju, sredovječnom Pigmejcu koji radi u luksuznom hotelu, propalom poslovnom čovjeku na ekspediciji, izgubljenom portiru i mladom dezerteru.

    U sklopu programa Veliko natjecanje dugometražnog filma.

    Životopis redatelja

    Marc James Roels redatelj je igranih filmova, a dosad je snimio nagrađene kratkometražne filmove Mompelaar 2007. i A Gentle Creature 2010.

    Emma De Swaef specijalizirala se za stop-animaciju i izradu lutaka, a preferira rad s vunom, filcom i tekstilom. Zajedno su napravili kratki film Oh Willy… 2012, lutka-film koji je osvojio 80 međunarodnih nagrada, među kojima Cartoon d’Or za najbolji europski kratki film i nominaciju za Nagradu César. Žive u belgijskom Antwerpenu, a Ce Magnifique Gâteau ! je njihova najnovija produkcija.

    Velika dvorana
    8.6. Petak, 22:00

Sljedeći
Prethodni

Izdvojeno